De rente op persoonlijke leningen is aan het dalen. Meerdere aanbieders van consumptief krediet, waaronder Lender & Spender en Qander, hebben recent hun tarieven op onderdelen verlaagd. Ook binnen het aanbod van Becam zijn deze renteverlagingen direct doorgevoerd. Voor consumenten betekent dit dat geld lenen in veel gevallen goedkoper wordt en kan leiden tot lagere maandlasten.
Renteverlaging persoonlijke lening per december
Per 10 december 2025 is de rente op de persoonlijke lening met een looptijd van 12 tot en met 120 maanden en een leenbedrag tussen ⬠5.000 en ⬠9.999 verlaagd van 11,80% naar 11,00%. Deze renteverlaging past binnen de bredere trend waarin de rente op consumptieve leningen stap voor stap wordt aangepast aan veranderende marktomstandigheden.
Ook Lender & Spender heeft per 5 december 2025 meerdere rentes verlaagd. De exacte tarieven verschillen per lening en looptijd, maar de richting is duidelijk: de persoonlijke lening rente staat onder neerwaartse druk.
Lagere wettelijke rente verlaagt maximale rente op leningen
Per 1 januari 2026 wordt de wettelijke rente verlaagd van 6% naar 4%. Omdat de maximale kredietvergoeding bestaat uit de wettelijke rente plus een vaste opslag van 8%, daalt de maximale rente op consumptieve leningen daarmee van 14% naar 12%.
Deze verlaging sluit aan bij de huidige renteontwikkelingen binnen het consumptief krediet. Bij Becam en aangesloten kredietverstrekkers is deze lagere maximale rente al per 10 december 2025 verwerkt, zodat nieuwe aanvragen direct binnen de aangescherpte wettelijke kaders vallen.
Ontwikkeling hypotheekrente: andere richting bij eerste hypotheken
Terwijl de rente op persoonlijke leningen en andere vormen van consumptief krediet daalt, beweegt de rente op eerste hypotheken momenteel in een andere richting. Vooral bij langere rentevaste periodes, zoals 10, 20 of 30 jaar vast, neemt de kans op hogere hypotheekrentes toe.
Deze ontwikkeling hangt samen met internationale economische onzekerheid en spanningen op de financiƫle markten. Verwachtingen over toekomstig economisch beleid, met name in de Verenigde Staten, zorgen voor schommelingen in de lange rente. Banken baseren hun hypotheekrentes grotendeels op deze langetermijnmarktrentes, waardoor veranderingen hierin direct doorwerken in de hypotheekvoorwaarden.
Voor consumenten die een eerste hypotheek willen afsluiten, kan dit betekenen dat zij te maken krijgen met hogere rentetarieven, terwijl de rente op consumptieve leningen juist daalt. Dit laat zien dat renteontwikkelingen per leenvorm sterk kunnen verschillen en niet altijd dezelfde richting volgen.